Meslektaşlara Yönelik Atölyeler

Çocuk Objektif Testleri ve Çocuk Resimleri
Yorumlama Paylaşım Atölyeleri
Programın İçeriği:

Çocukları  gelişimsel olarak  değerlendirmede yaygın olarak kullanılan objektif ve projektif  testlerin uygulama-yorumlama yeterliliğinin kazanılması, uygulamalı olarak  çocuk objektif testleri ve çocuk çizimlerinin yorumlanması amacıyla meslektaşlara yönelik bilgi paylaşım çalışmaları düzenlenecektir. Çalışmanın birinci durağında; Ülkemizde objektif testler içerinde en çok kullanılan ;  “Bender Gestalt Testi, Porteus Labirentleri Testi, Catell 2a Testi, Benton Testi, D2 Dikkat Testi, Peabody Testi, Ankara Gelişim Tarama, Envanteri (Agte), Gessell Gelişim Testi, Good Enough Zekâ Testi, Metropolitan Testi” uygulamalı olarak çalışılacaktır.

İkinci durağımızda; Çocukları tanımak, anlamak ve iç dünyalarını fark edebilmek amacıyla Çocuk resimlerini klinik olarak yorumlandırma beceri, bilgi, yetkinliklerinin kazandırılması, çizimlerin yorumlanması paylaşımı yapılacaktır.  Resim analizi, yaşanılanlar karşısında çocukların ifade biçimini anlamaya ve yorumlamaya yardımcı olur, çocukların yaşadıkları problemleri nasıl anlamlandırdığına dair bize bilgi sunar.

Üçüncü durağımız ; Çocuklara yönelik  sanat terapisi tanışma atölyesi yapılacaktır.

Eğitime Kimler Katılabilir ?

Eğitime Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ,Çocuk Gelişimi mezunu, bu bölümlerin lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri katılabilir.

Eğitim Tarihi:

16-17-18 Temmuz 2018 tarihlerinde saat 10:30-16:30 saatleri arasında yapılacaktır.

Çocuk Objektif Testleri, Çocuk Resimlerini Yorumlama ve Sanat Terapisi Deneyimleme Atölyelerimizi Tamamladık.
16-17-18 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleşen atölyelerden  fotoğraf kareleri

Spread the love
yayınlanan